Forlenger med hovedtreneren

KH 7723
Christian Pedersen fortsetter som hovedtrener for Sarpsborg i eliteserien for kvinner. 

Christian Pedersen tok over Sarpsborgs damelag sist sesong, og førte klubben til en historisk sjetteplass i eliteserien. Pedersen som også er aktiv på klubbens herrelag har forlenget sin kontrakt med en sesong, noe klubben er meget fornøyd med.

– Han stiller store krav til seg selv, og alle rundt seg. Han sitter inne med mye kunnskap og iver som jeg er sikker på vil ta damene steget videre i jakten på høyere plasseringer i seriespill og NM-gull, sier klubbens leder Ole Anders Østerås i en pressemelding.

christianpedersenoleandersosteras sarp
Sarpsborgs leder Ole Anders Østerås er fornøyd med å ha signert Christian Pedersen som hovedtrener i ytterligere en sesong. 


Østerås er klar på at sarpingene vil ta nye skritt også under kommende sesong med Pedersen bak roret. 

– Klubben jobber med å hente inn to, tre nye spillere til stallen. Klubben har mange gode juniorer, som vil være med å kjempe om en plass i troppen. Våre motstandere kan regne med at vi blir minst like fysiske og hardtarbeidende neste sesong.

(C) All rights reserved - ikke bruk materiale fra innebandyavisen (tidligere Assisten.no) uten skriftlig tillatelse.