Verver fra eliteseriekollega

KH 7064
Harstad har signert Robert Karlsson Lidberg som kommer nærmest fra eliteseriekollega Fredrikstad.


Robert Karlsson Lidberg er klar for Harstad kommende sesong. Klubbens sportslige leder Nicolai Christensen er selvfølgelig meget fornøyd med sin nysignering som er hentet fra en av rivalene på nedre halvdel sist sesong.
- Vi har hatt en god dialog med Fredrikstad for å få dette i orden. Nå ser jeg bare fram til å få Robert på plass i Harstad. Med sin erfaring vil han være akkurat en slik spiller vi ville ha inn foran kommende sesong, sier Christensen i et intervju på klubbens sosiale medier.


Svensken som gjort 60 poeng (38+22) på sine tre sesonger i Fredrikstad håper å bli en viktig brikke i sin nye klubbs ambisjoner om å nå ett sluttspill, der Fredrikstad var denne sesongen.

- Forventningene mine er at jeg skal kunne bidra med kvalitet og en profesjonell holdning slik at laget utvikles og vinne flere kamper. For lagets del er målet å ta flere poeng enn forrige sesong, og forhåpentlig komme høyere på tabellen. Et sluttspill med Harstad hadde vært fantastisk artig.

Karlsson Lidberg kom til Fredrikstad høsten 2017 fra Norrköping og regnes ikke på utenlandskvoten fra neste sesong. 

(C) All rights reserved - ikke bruk materiale fra innebandyavisen (tidligere Assisten.no) uten skriftlig tillatelse.