Hæren tilbake ved roret

IMG 1241
Erik Hæren er tilbake som hovedtrener i Fredrikstad, etter at Michael Hemstad signalisert at han gir seg etter to sesonger. 

Michael Hemstad er ferdig etter to sesonger som hovedtrener i Fredrikstad. 39-åringen overtok det unge og talentfulle laget i 2017 som hovedtrener etter et par sesonger som assistent og ledet laget sammen med Dag Løkken Finess og Lars Hilsen de siste sesongene. Fredrikstad måtte ut i kvalifisering sist sesong, men sikret seg ny eliteseriekontrakt uten større problemer, men trenerteamet og klubben ble ikke enige om en forlengelse. 


KH 9104
Michael Hemstad gir seg som hovedtrener for Fredrikstad etter to sesonger bak roret. 


Nå er det klart at klubbens sportsjef Erik Hæren er tilbake som hovedtrener etter tre sesonger på tribunen, han får hjelp av Andreas Mathiesen som hentes «hjem» fra Slevik, og den svenske stjernen Robert Karlsson Lidberg i trenerteamet.

Hæren har de siste sesongene trent klubbens ungdomslag og så sent som i april ledet han klubbens G19-lag til NM-gull etter 7-6 seier mot lokalrivalene Sarpsborg i Kongstenhallen.

(C) All rights reserved - ikke bruk materiale fra innebandyavisen (tidligere Assisten.no) uten skriftlig tillatelse.